تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

پرسپولیس پلاس - مطالب هفته اول فروردین 1393
تاریخ : پنجشنبه 7 فروردین 1393 | 01:19 ب.ظ | نویسنده : محمد رسول ضد اس تق لال
تاریخ : چهارشنبه 6 فروردین 1393 | 01:14 ب.ظ | نویسنده : محمد رسول ضد اس تق لال

یک آپارتمان 200 متری در محله پوین بوتل هامبورگ، محل مهدی مهدوی کیا سکونت 

 است.

در خانه او، یک دوچرخه ثابت می بینی، که مهدوی کیا البته طبق برنامه گاهی از آن استفاده می کند. این تنها وسیله ورزشی در آپارتمان کیاست. او معمولاً 8 صبح از خواب بیدار می شود و سعی می کند خیلی سریع آماده شود، تا دخترش را که 5 ساله شده است، به مهد کودک ببرد. بعد مهدی را می توانی سرتمرین ببینی. او تا ساعت 15در باشگاه هامبورگ حضور دارد و سپس دوباره جنب درمهد کودک دخترش حاضر می شود. برای بچه های آن مهد کودک جالب است که هر روز، ستاره فوتبال شهرشان را می بینند. او همراه دخترش به خانه بر می گردد. همسایه های آپارتمان کیا اغلب آدمهای مسن هستند و اگر چه چندان با یک جوان ارتباط برقرار نمی کنند، اما کیا را دوست دارند. در آلمان حتی پیرمردها و پیرزن ها به فوتبال عشق می ورزند.
مهدوی کیا عصرها به همراه همسر و دختر کوچکش. 

 


یک پاساژ بزرگ جای بدی برای تفریح نیست، همان پاساژ که هواداران هامبورگ به آنجا سر می زنند، تا روی کارتهایشان امضای کیا ثبت شود، کیا با آنها مودبانه برخورد می کند.برای کیا، بهترین تفریح سفری به ایران، برای دیدن اعضای خانواده خود و همسرش است. مهدوی کیا در آپارتمان خود اغلب سعی می کند مقابل رایانه بنشیند؛ روزی 2 یا 3 ساعت، مرور روزنامه های ایرانی از روی سایت هایشان و البته خواندن نوشته هایی درباره مهدوی کیا تیم ملی و گاهی هم تیم پیروزی.
خواندن نشریات آلمانی هم جالب است. این روزها زیاد در باره کیا می نویسند. تماشای تلویزیون ایران هم یکی از علایق مهدی است، دنبال کردن سریال ها و برنامه ها، احتمالا همان موقع که شما تحت تاثیر یک سریال نوستالژیک متاثر می شوید، مهدی هم با شما اخم درهم می کند و همان لحظه که با کمدی های مدیری می خندید، او هم قهقهه سر می دهد. البته به فیلم هم علاقه مند است، اما علاقه مند حرفه ای سینما نیست.
معمولا در اتوبوس، هنگام سفر با تیم فیلم تماشا می کند، هر فیلمی که باشد. چندان دنبال کارگردان یا سبک و موضوع خاصی نیست.
او به حرفه خودش بسیار حرفه ای می پردازد. 
بهترین بازیهای دنیا را بدقت تماشا می کند، حتی گاهی روی بازیکنان هم پست خودش در تیمهای دیگر زوم می کند وبه بررسی بازی آنها می پردازد. او هرگز به هیچ مسابقه فوتبالی بی توجه نیست. همیشه وقتی فوتبال پخش می شود، کیا هم به تلویزیون خیره می شود.
درباره کیا یک نکته دیگر هم وجود دارد، نکته ای او می خواهد پنهان بماند. کیا در ایران به چند خانواده کمک مالی می کند. او دوست دارد ارزش کارهایش فقط پیش خدایش اندازه گیری شود.


تمرینات هامبورگ چه مشکلی است؟

مهدوی کیا نمای کلی تمرینات هامبورگ را این گونه شرح می دهد:
شنبه روز بازیکن است.
یکشنبه بازیکنانی که بازی کرده اند، تمام تمریناتشان دویدن سبک است. البته بقیه یک تمرین عادی را پشت سر می گذارند.دوشنبه تعطیل است.
سه شنبه ها اغلب 2 جلسه تمرین می کنیم. البته فعلا مربیان تصمیم گرفته اند فقط یک جلسه تمرین سه شنبه ها برگزار شود. تمرین روز سه شنبه حفظ توپ است. تمرین بدون دروازه بان و فقط حفظ توپ.
چهارشنبه ها، سانتر از جناحین و گل زدن تمرین می شود. تمرین شوت هم بیشتر در این روز مد نظراست.
پنجشنبه ها ضربات کاشته و ایستگاهی تمرین می شود.
به هر حال بیشتر گلهای ما با ضربات کاشته و ایستگاهی به ثمر می رسد. جمعه ها سبک تمرین می کنیم البته تمرین در فضای کوچک.


مهدی مدیون کیست؟

مهدی مهدوی کیا چند وقتی بود فوتبال خود را در سطح باشگاهی زیر نظر احمد شفیعی، مربی تیم نوجوانان بانک ملی آغاز کرده بود. در یکی از روزهایی که علی دوستی تماشاگر تمرینات تیم نوجوانان بود، مهدی آنقدر فوق العاده بازی کرد که دوستی یک لحظه هم برای انتخاب او درنگ نکرد:
مهدی عین بقیه در خانواده متوسطی زندگی می کرد. او در همان دوره کودکی و نوجوانی از شخصیت بالایی برخوردار بود. من معتقدم همین شخصیت بالا به پیشرفت او خیلی کمک کرد. صبح و بعد از ظهر تمرین می کرد و ازهمان دوره هم مشخص بود که یکی از پدیده ها و استثناهای فوتبال ایران است. مهدی فقط یک بازیکن فوتبال نبود. هندیال و دوومیدانی هم ورزشهایی بودند که مهدوی کیا توانسته بود در این رشته ها نیز در سطح آموزشگاه ها صاحب مقام شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید او قهرمان دوی 100 متر نوجوانان تهران در زمان خودش است. دوستی درباره پست بازی او می گوید: مهدی فوروارد بود. در آن سالها چند بار هم آقای گل شد. به لحاظ فیزیک بدنی، هر چقدر که بالا می آمد، بازی دراین پست برای او مشکل می شد. بنابراین تصمیم گرفتم، به دلیل سرعت زیادی که داشت، فضای بیشتری را در اختیار او قرار دهیم. به همین دلیل، با توجه به هوش و ذکاوتی که داشت، او را به بال راست آوردیم، تا شانس خود را امتحان کند.
علی دوستی که هنوز هم می تواند ستاره هایی مانند جواد کاظمیان را به فوتبال ایران معرفی کند، معتقد است مهدوی کیا هیچ فرقی با ده دوازده سال پیش خود نکرده است:
کوچکترین تغییری در رفتار او دیده نمی شود. خیلی ها اگر جای مهدی بودند، حداقل من را فراموش می کردند، اما ما دست کم هفته ای 2 مرتبه با هم تماس 
می گیریم و در باره همه چیز صحبت می کنیم .
دوره ای هم بود که فقط خاطرات تلخ همراه داشته باشد. روزهایی که مهدوی کیا به دلیل مصدومیت شدید دربهار سال 81 موقتا فراموش شد: مهدی به من تلفن زد و از درد شدید کمرش گفت: چند لحظه بعد گریه کرد. گفت آقا از روی تخت بیمارستان با شما صحبت می کنم.مربی با وجود این که پسرش بهترین پاسور یکی از معتبرترین لیگهای دنیاست، هنوز هم برای آن روز های تلخ اشک می ریزد. کاشف ستاره را به این راحتی فراموش نکنید.
... و آن شب رویایی
مربی، احساس عجیبی داشت، اینجا درایران صدای ضربان قلبها را به گوش می رسید. مهدوی کیا در چند قدمی بزرگترین افتخار زندگی اش قرار داشت. علی دوستی، کاشف مهدی چشمهانش را بسته بود: تحمل نداشتم. او در موقعیت تک به تک قرار داشت. احساس کردم از خانه خود در تهران خارج شدم و پشت سر مهدی در لیون درحال دویدن هستم. بزن پسر، بزن پسر... گزارشگران آن بازی ( جواد خیابانی) مثل همیشه فریادهای پر احساسش را به نشان گل سر می دهد.
مهدی با چهره ای رنگ پریده از فرط خوشحالی فقط می دوید. مربی چشمهایش را می گشاید. بازی تمام شد. 60 میلیون ایرانی درنیمه شب 31 خرداد 1377 با هر لباسی که بر تن داشتند، به خیابان ها آمدند. مربی نمی تواند از جای خود بلند شود. نزدیک به 2 ساعت است که دوستان و همسایه ها به سراغ مربی می آیند. آنها فقط می خواهند به مربی مهدی تبریک بگویند. دقایقی پیش رهبر انقلاب هم درمقابل دوربین های تلویزیونی این پیروزی بزرگ را به تمام ایرانیان تبریک گفت. مربی حال خوبی ندارد. تلفن زنگ می زند آن طرف خط یک نفر با صدای بغض کرده سلام می کند: مهدی هستم، مهدی مهدوی کیا. علی آقا ای کاش اینجا بودید. این شیرین ترین خاطره زندگی علی دوستی است: باورم نمی شد در آن شرایط مهدی یاد من باشد. آن شب ما فقط گریه کردیم. حرف زدن در آن لحظات سخت ترین کار بود.


]

مروری بر زندگینامه ورزشی مهدی مهدوی کیا 

اولین بازی ملی خود را در رده جوانان با تساوی 0-0 برابر هند در مسابقات مقدماتی جوانان آسیا در منامه انجام داد.

7 تیر 1373
مهدی 17 ساله برای اولین بار در بازی دوستانه برابر گرجستان (2-2) برای تیم امید ایران به میدان رفت. مربی آن زمان تیم امید حاجی انوربوسنیایی بود.

10آبان 1373
در تورنمنت چهار جانبه دوبی به همراه تیم امید با مربیگری یورگن گده درهر سه بازی تیم ملی به بازی رفت و قهرمان آن مسابقات شد.

27اسفند 1373
پس از پیوستن به پرسپولیس، برای اولین بار در بازی دوستانه برابر او سترز سوئد در جام فیلیپس سنگاپور برای این تیم به میدان رفت.

29اردیبهشت 1374
در اولین بازی فصل 74 برای پرسپولیس به میدان رفت و با 17 سال و 26 روز عنوان جوانترین بازیکن تاریخ پرسپولیس را به نام خود ثبت کرد. او رکورد فریبرز مرادی را شکست.

12خرداد 1374
در شکست 1-2 پرسپولیس از پلی اکریل تک گل پیروزی را به ثمر رساند و بدین ترتیب با 17 سال و 23 روز جوانترین گلزن تاریخ شد. او رکورد دکتر محمد زاد مهر را شکست.

13مهر1374
در بازی برگشت مقابل ترکمنستان در چار چوب مسابقات مقدماتی المپیک آتلانتا یکی از4 گل ایران را زد، تا اولین گل ملی خود را در رده امید جشن بگیرد.

29دیماه 1374 
به همراه پیروزی قهرمان لیگ کشور شد. مهدی در فصل 74 ده بار برای پیروزی به میدان رفت و یک گل زد. 

15آذر 1375
اولین بازی ملی خود را برابر عراق در جام ملتهای آسیا انجام داد که این بازی را عراق 1-2 برد.

1 دیماه 1375
همراه تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا 96 امارت به مقام سوم رسید. این مسابقات نقطه آغاز درخشش مهدی درتیم ملی بود.

19آذر 1375
در بازی رده بندی جام باشگاه های آسیا اولین گل آسیایی خود را وارد دروازه الزورا عراق کرد.

11اردیبهشت 1376
در بازی دوستانه ایران و کنیا0-3 برای ایران در تبریز اولین گل ملی خود را به ثمر رساند.

25تیر 1376
پیراهن شماره 17 پیروزی را فرشاد پیوس به مهدوی کیا هدیه کرد. مهدی در بازی خداحافظی پیوس درمصاف با استقلال، یک گل زیبا به ثمر رساند.

31تیر 1376
مهدوی کیا20 ساله در مسابقات ارتشهای جهان برای ایران به میدان رفت و با تک گل او ایران بلژیک را مغلوب کرد.

22شهریور 1376
در اولین بازی ایران در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه در حالی که ایران 1-2 از چین در شهر دالیان عقب بود، با 2 گل زیبا پایه گذار پیروزی 2-4 ایران شد. گل اول او بعدها به عنوان گل سان آسیا برگزیده شد.

1آذر 1376
با پاس گلی که به خداداد عزیزی در بازی رفت، برابر استرالیا داد، باعث شد تا امیدها برای صعود به جام جهانی همچنان زنده بماند.

8آذر 1376
دردیدار برگشت برابر استرالیا یکی از ستارگان میدان بود و سرانجام همراه ایران به جام جهانی 98 صعود کرد.

3اسفند 1376
درجام ملتهای آسیا برابر الهلال عربستان زننده تک گل پیروزی بود. مهدی در آن بازی به عنوان ستاره زمین جایزه ویژه ای دریافت کرد.

5 اسفند 1376
تک گل پیروزی برابرالانصار لبنان را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، تا صعود پیروزی به جمع 4 تیم برتر آسیا قطعی شود.

23اردیبهشت 1377
کنفدراسیون فوتبال آسیا، مهدی مهدوی کیا ستاره ایرانی را به عنوان بهترین بازیکن جوان سال 97 آسیا انتخاب کرد. مهدی تنها بازیکن ایرانی بود که در هر 17 بازی مرحله مقدماتی جام جهانی برای ایران حضور ثابتی داشت. گل او به چین نیز به عنوان گل برتر سال آسیا انتخاب شد.

22خرداد 1377
پس از پشت سرگذاشتن مصدومیت، در بازی ایران مقابل اینتر میلان بازی کرد و یک گل به ثمر رساند.

31 خرداد 1377
بهترین بازی خود را به نمایش گذاشت، تا ایران در جام جهانی 98 فرانسه با گل او برابر امریکا پیروز شود، تا اولین پیروزی ایران درجام جهانی به دست آید.

18مهر 1377
در حالی که پیروزی بازی حساسی مقابل سپاهان پیش رو داشت، تیم پاس را به عنوان بازیکن کمکی در دیدار برابر الطلبه عراق درجام برندگان جام آسیا همراهی کرد.

28 آذر 1377
در فینال بازی های آسیایی تایلند در برابر کویت0-2 ( ایران) برای اولین و آخرین بار با دریافت کارت قرمز از داور بازی دردقیقه 79 از بازی اخراج شد.

12دیماه 1377 
در پیروزی 0-4 برابر پاس، آخرین بازی خود برای پیروزی را انجام داد، تا وداع شیرینی با پیروزی داشته باشد. پس از آن، برای همیشه راهی دیار ژرمنها شد.

15بهمن 1377
با عقد قرار داد قرضی به تیم بوخوم آلمان پیوست.

19بهمن 1377
در بازی دوستانه بوخوم با تیم ملی اسلواکی، اولین بازی خود برای بوخوم را انجام داد.

18 اسفند 1377
اولین بازی خود در بوندس لیگا را با یک نیمه بازی در برابر ورد بر من برای تیم تاپ مولر تجربه کرد.

25 اسفند 1377
اولین گل خود را برای تیم بوخوم درمقابل تیم آینده اش یعنی هامبورگ به ثمر رساند.

15خرداد 1378
پس از سقوط بوخوم به دسته دوم، مهدی نیز با یک قرار داد دوساله راهی هامبورگ شد.

21خرداد 1378
رویای حضور در المپیک با شکست مقابل بحرین نقش بر آب شد.

27تیر 1378
اولین بازی خود برای هامبورگ را در شکست0-1 برابر بازی سوئیس در جام اینتر توتو انجام داد.
این اولین حضور مهدوی کیا در رقابت های اروپایی بود.

13مرداد 1378 
در پیروزی 2-4 هامبورگ برابر ترابوزان اسپور ترکیه 2 گل به ثمر رساند، تا اولین بازیکن گلزن ایرانی در رقابت های اروپا لقب گیرد.

26دیماه 1378
یک گل زیبای دیگر در تساوی 1-1 ایران با امریکا در شهر لوس آنجلس به ثمر رساند.

18مرداد 1379
در مرحله مقدماتی جام باشگاه های اروپا یک گل وارد دروازه بروندبی دانمارک کرد. همچنین کیا پاس گل دوم را به باربارز داد.

22شهریور 1379
در تساوی 4-4 هامبورگ برابر یوونتوس در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا یک گل زد، یک پاس گل داد و یک پنالتی گرفت.

15مهر 1379
در دیدار دوستانه تیم ملی ایران هامبورگ، برای دومین بار دروازه هامبورگ را گشود.

3آبان 1379
یک روز پس از حذف از جام ملتهای آسیا در بازی برابر یوونتوس در شهر تورین درخشان ظاهر شد و یک پاس گل داد تا هامبورگ 1-3 پیروز میدان باشد.

22فروردین 1380 
قرار داد انتقال دایمی او به هامبورگ با مبلغ 5 میلیون مارک در دوبی به امضا رسید.

20مهر 1380
دهمین گل ملی خود را در بازی ایران، عراق در چارجوب مقدماتی جام جهانی به ثمر رساند.

26آبان 1380
سازنده گل تلخ ترین پیروزی تاریخ فوتبال ایران برابر ایرلند بود. ضربه کرنرارسالی او را گلی محمدی تبدیل به گل کرد. 

8خرداد 1381 
در بیمارستان دانشگاه بن تحت عمل جراحی دیسک کمر قرار گرفت.

6مهر 1381
پس از پشت سرگذاشتن یک مصدومیت سخت در بازی با اشتوتگارت2-3 به بوندس لیگا بازگشت.

14اسفند 1381
کنفدراسیون فوتبال آسیا، وی را به عنوان بازیکن ماه فوریه انتخاب کرد.

16فروردین 1382
یکصدمین بازی خود در دربوندس لیگا را انجام داد.

3خرداد 1382
با 14پاس گل عنوان برترین پاسوربو ندس لیگا را کسب کرد. همچنین به عنوان بازیکن فصل هامبورگ انتخاب شد.

20مهر 1382
پس از حدود 2سال در بازی جام بین قاره ای برابر نیوزیلند به تیم ملی بازگشت و سازنده هر سه گل ایران شد.

19آذر 1382
از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان مرد سال فوتبال 2003 آسیا انتخاب شد.آمار بازی های ملی:


بزرگسالان 72: بازی و 10گل

امید 6: بازی و یک گل 

جوانان 2: بازی

ارتش 3: بازی و 1گل 


آمار بازی های باشگاهی

پیروزی 69: بازی و 22گل 

بوندس لیگا 122: و 16 گل 40( پاس گل)

رقابت های اروپایی 17: بازی و 5 گل 


افتخارات ملی و باشگاهی:

حضور در جام جهانی 98 فرانسه

قهرمان در بازیهای آسیایی 98 بانکوک

قهرمان جام بین قاره ای 2003

سومی جام ملتهای آسیا 96 امارت

دوبار قهرمان لیگ ایران با پیروزی در سالها 74و75 

قهرمان جام اتحادیه آلمان 2003

عناوین و افتخارات شخصی:

بازیکن سال 2003 آسیا

جوان سال 97 آسیا

بهترین بازیکن فصل 2003-2002 هامبورگ

بهترین پاسوربوندس لیگا 2003-2002

زننده بهترین گل سال 97 آسیا

بازیکن ماه فوریه 2003 آسیا
www.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.com
برچسب ها: ضد اسدقلال ضد کیسه کشا، ضد کیسه ضد استقلال، ضد کیسه کشا، ضد استفراغ، تصویر پرسپولیس ورزش دانلود.بهترین تصویر پرسپولیس ورزش دانلود.جدیدترین تصویر پرسپولیس ورزش دانلود.دانلود تصویر پرسپولیس ورزش دانلود.مشاهده جدید ترین تصویر پرسپولیس ورزش دانلود.عکس پرسپولیس ورزش دانلود.تصویر جدید پرسپولیس ورزش دانلود.تصویر این ماه پرسپولیس ورزش دانلود.اخبار جدید در باره پرسپولیس ورزش دانلود.تصویر کیفیت دار پرسپولیس ورزش دانلود.تصویر مینیاتوری پرسپولیس ورزش دانلود.کاریکاتور پرسپولیس ورزش دانلود.دانلود تصویر های پرسپولیس ورزش دانلود.دانلود تصویر پرسپولیس ورزش دانلود.عکس پرسپولیس ورزش دانلود.دانلود خبر پرسپولیس ورزش دانلود.خبر جدید درباره پرسپولیس ورزش دانلود.بازیکن پرسپولیس ورزش دانلود.تیم پرسپولیس ورزش دانلود.برنامه پرسپولیس ورزش دانلود.دانلود کتب ورزشی پرسپولیس ورزش دانلود.دانلود برنامه ورزشی پرسپولیس ورزش دانلود.ورزش پرسپولیس ورزش دانلود.تصاویر بازیکن پرسپولیس ورزش دانلود.بیوگرافی بازیکن پرسپولیس ورزش دانلود.نتایج آخرین بازی پرسپولیس ورزش دانلود.بیوگرافی پرسپولیس ورزش دانلود.نقد پرسپولیس ورزش دانلود.،

تاریخ : یکشنبه 3 فروردین 1393 | 02:31 ب.ظ | نویسنده : محمد رسول ضد اس تق لال
آیا موافق حذف وبلاگ هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1_بله
2_خیر
www.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.com


برچسب ها: ضد کیسه ضد استقلال، ضد کیسه کشا، ضد استفراغ، ضد اسدقلال ضد کیسه کشا،

تاریخ : جمعه 1 فروردین 1393 | 09:40 ب.ظ | نویسنده : محمد رسول ضد اس تق لال
آیا موافق انتقال وبلاگ به لوکس بلاگ هستید؟
1_بله
2_خیر

www.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.com
www.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.comwww.perspolisplus.mihanblog.com
برچسب ها: ضد کیسه ضد استقلال، ضد کیسه کشا، ضد استفراغ، ضد اسدقلال ضد کیسه کشا،